ילדים קופצים קלמר צבעים מספרים ספרים וסרטוני וידאו עפרונות ספרים בחורה לומדת בהנאה ילדים לומדים ילדים מאושרים מתמטיקה בצבעים נפתח חשיבה אנליטית

הנדסת המישור בקלי קלות מהצעד הראשון ועד לבגרות

בעיות בהנדסת המישור מופיעות בבחינות הבגרות במתמטיקה בכל רמות הלימוד(3,4,5 יחידות לימוד).
מובן איפא שספר זה יכול לעזור לכל התלמידים הניגשים לבחינות בגרות במתמטיקה ללא יוצא מהכלל.
ספר זה יעזור גם לתלמידי כיתות ז', ח', ט'.
בספר תמצא אינפורמציה על הישר וחלקיו (קרן, קטע). על סוגי זוויות (זווית ישרה, זווית חדה, זווית קהה, זווית שטוחה, זוויות קודקודיות), על מצולעים, משולשים, מיון משולשים לפי צלעות, מיון משולשים לפי זוויות, קטעים מיוחדים במשולש (גובה, תיכון,חוצה זווית) , חפיפת משולשים , משפט חפיפה ראשון:צ.ז.צ., משפט חפיפה שני:ז.צ.ז., משפט חפיפה שלישי:צ.צ.צ., משפט חפיפה רביעי:צ.צ.ז.,משולש שווה שוקיים, דלתון,זווית חיצונית למשולש, צלעות וזוויות במשולש, משופע, היטל, סוגי זוויות בין ישרים(זוויות מתאימות, זוויות מתחלפות, זוויות חד צדדיות), ישרים מקבילים, סכום זוויות במשולש ובמצולע, משולש ישר זווית, מרובעים, מקבילית, מלבן,מעוין,ריבוע,טרפז, טרפז שווה שוקיים, טרפז ישר זווית, קטע אמצעים במשולש, קטע אמצעים בטרפז, מפגש התיכונים במשולש, מפגש הגבהים במשולש, מקום גיאומטרי, נקודות מיוחדות במשולש, מפגש חוצי הזוויות במשולש, מעגל, מיתרים ורוחקים מהמרכז, זוויות במעגל, זווית מרכזית, זווית הקפית, זווית פנימית במעגל, זווית חיצונית למעגל, המשיק, מצבם ההדדי של שני מעגלים, מרובע חסום במעגל, מרובע חוסם מעגל, מצולע משוכלל, שטחים, משפט אוקלידס, משפט פיתגורס, משפט הירון לחישוב שטח משולש, פרופורציה, משפט תלס, משפט חוצה הזווית הפנימית במשולש, משפט חוצה הזווית החיצונית למשולש, משולשים דומים, משפט דימיון ראשון, משפט דימיון שני, משפט דימיון שלישי, משפט דימיון רביעי, קטעים מתאימים במשולשים דומים, יחס השטחים של משולשים דומים, פרופורציות במשולש ישר זווית ופרופורציות במעגל.

הספר מקיף את כל החומר בהנדסת המישור בהתאם לתוכניות הלימוד של משרד החינוך בכל הרמות.
לכן, למעשה הוא יכול לעזור למגוון רחב של תלמידים.

  • תלמידים שמתחילים את צעדיהם הראשונים בלימוד נושא זה או אחר.
  • תלמידים שבד"כ לא מצליחים לפתור בעיות בכוחות עצמם, ומאמינים (שלא בצדק) שלעולם גם לא יצליחו, ומאחר ו"אין להם גישה לכך...".
  • תלמידים שההנדסה מהווה לגביהם מכשול פסיכולוגי רציני ביחס לאמונתם לגבי עצם יכולתם להתמודד עם לימוד מתמטיקה ברמה של 4 יחידות לימוד.
  • תלמידים המעונינים בחזרה כללית מסכמת ומארגנת בנושא זה לבחינות הבגרות(מספר הנקודות שניתן להשיג בבחינה בנושא זה מצדיק את המאמץ ...)
  • וכמובן לכל מי שרוצה להרחיב ולבסס את ידיעותיו בנושא זה, גם שלא על-מנת לקבל פרס(=ציון)

בספר, ניתן למצא את כל ההגדרות והמשפטים כאשר נעשה נסיון להמחיש את הנ"ל ככל שניתן, תוך כדי שימוש בצבעים ובהסברים מפורטים. במקביל, ניתן למצא בספר כ-100 בעיות הלקוחות מבחינות הבגרות ברמות הלימוד השונות. כל הבעיות(וכן גם חלק גדול של משפטים) נפתרו באופן מפורט ביותר, שוב, תוך כדי שימוש בצבעים ובטכניקות הוכחה יחודיות.

הספר בנוי בצורה כזו שגם התלמיד החלש ביותר, יוכל להשתלט על החומר בכוחות עצמו , אם יעקוב בסבלנות אחרי ההסברים כולם.

כולי תקווה שאכן יעזור ספר זה בפתוח חשיבה אנליטית ובהבנת הנדסת המישור. ויהיה, אם יתחבב המקצוע גם על אותם תלמידים שברגע זה משוכנעים שהמשימה אינה אפשרית הרי שזה יהיה שכרי האמיתי.


 

תרגיל לדוגמא:


דרג את הכתבהדירוג כתבה הנדסת המישור בקלי קלות מהצעד הראשון ועד לבגרות: 2 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
14 מדרגים
מחיר קטלוגי: 95.00 ש"ח
מחיר באתר: 80.00 ש"ח
החיסכון שלך: 16%
עבור לתוכן העמוד

 כל הזכויות שמורות להוצאת בריסק © 
האתר מתוחזק באופן שוטף על ידי רחל בריסק-פרטוש וליאור אלטרסקו