ילדים קופצים קלמר צבעים מספרים ספרים וסרטוני וידאו עפרונות ספרים בחורה לומדת בהנאה ילדים לומדים ילדים מאושרים מתמטיקה בצבעים נפתח חשיבה אנליטית

חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי בקלי קלות מהצעד הראשון ועד לבגרות - חלק א'

בעיות בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי מופיעות בבחינות הבגרות במתמטיקה בכל רמות בלימוד (3,4,5 יחידות לימוד).מובן איפא שספר זה יכול לעזור לכל התלמידים הניגשים לבחינות בגרות במתמטיקה ללא יוצא מן הכלל.
בספר זה נתייחס תחילה למושג הפונקציה. נדון על תחום ההגדרה של פונקציה, סימון תחומי ערכים, תחום חצי פתוח, תחום סגור, פונקציה מפורשת, פונקציה סתומה,פונקציה הפוכה, פונקציה מורכבת, פונקציה זוגית, פונקציה אי זוגית, פונקציה מחזורית, פונקציה רציפה, פונקציה שאינה רציפה, פונקציה מהמעלה הראשונה- הישר, פונקציה מהמעלה השניה-הפרבולה, פונקצית החזקה, פונקציה פולינומיאלית,פונקציות רציונליות, פונקציות אי רציונליות, גבול הפונקציה, חוקי גבולות, חישוב גבולות ע"י הצבה, חישוב גבולות בעזרת פירוק לגורמים, חישוב גבולות כאשר x שואף לאינסוף, קירוב לינארי, המספר הנגזר, הפונקציה הנגזרת, חוקי נגזרות, הנגזרת של פונקציה המוכפלת במספר קבוע, הנגזרת של סכום שתי פונקציות, הנגזרת של הפרש שתי פונקציות, הנגזרת של מכפלת שתי פונקציות, הנגזרת של מנת שתי פונקציות, הנגזרת של פונקציה מורכבת,הנגזרת של פונקציה הפוכה.
בספר נדון בהרחבה בשימושי הנגזרת: משיק לפונקציה ומשוואתו, נורמל לפונקציה ומשוואתו, מציאת זווית שיוצר המשיק עם הכיוון החיובי של ציר ה-x , עליה וירידה של פונקציה, תחומי עליה וירידה של פונקציה, מינימום מקומי, מקסימום מקומי, מיניםום מוחלט, מקסימום מוחלט, נקודות קיצון, קמירות ,קעירות, נקודת פיתול, אסימפטוטה אופקית, אסימפטוטה אנכית, אסיפטוטה משופעת, חקירת פונציות, הוכחת אי שיוויונים, חקירת משפחות פונקציות, זיהוי גרף על פי נתונים, שירטוט סקיצת פונקציה לפי נתונים, הקשר בין גרף הפונקציה לגרף הנגזרת.

 

הספר מקיף את כל החומר בחשבון דפרנציאלי (הפונקציות הפולינומיאליות הרציונליות והאי רציונליות) ברמה של 3,4,5 יחידות לימוד בהתאם לכל תוכניות הלימודים של משרד החינוך.
בספר ניתן למצא את כל הרקע התיאורטי הנחוץ להבנת הנושאים השונים, כאשר נעשה נסיון להמחיש את הנ"ל ככל שניתן תוך כדי שימוש בשרטוטים רבים ובהסברים מפורטים.
הספר בנוי כך, שגם התלמיד החלש ביותר יוכל להשתלט על החומר בכוחות עצמו , אם יעקוב בסבלנות אחרי ההסברים כולם.
המייחד את הספר מספרים אחרים הוא ההסברים הכתובים בפרוט רב ובשפה ברורה לכל נפש. הסברים, שמטרתם לעזור בפיתוח חשיבה אנליטית אצל התלמיד.

כולי תקווה שאכן תושג מטרה זו, ויהי זה שכרי האמיתי.


 

תרגיל לדוגמא: 

 


 

דרג את הכתבהדירוג כתבה חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי בקלי קלות מהצעד הראשון ועד לבגרות - חלק א': כוכב 1
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
מחיר קטלוגי: 95.00 ש"ח
מחיר באתר: 80.00 ש"ח
החיסכון שלך: 16%
עבור לתוכן העמוד

 כל הזכויות שמורות להוצאת בריסק © 
האתר מתוחזק באופן שוטף על ידי רחל בריסק-פרטוש וליאור אלטרסקו